TENIS ZIEMNY PDF Drukuj
  
Wtorek, 30 Listopad 2010 11:58

 

 Tenis ziemny w ZSOiP w Świeciu.

 

 

1.W wypatrywaniu talentów.

                 Szukamy uzdolnionych ruchowo, szybko uczących się  a przy tym  walecznych, nieustępliwych i znajdujących radość w uprawianiu tenisa. Każdy uczeń naszej szkoły ma wyjątkową okazję poznać tajniki  tenisa ziemnego. Wystarczy przyjść na salę gimnastyczną klubu sportowego ,,Wda” Świecie w każdy poniedziałek w godzinach od 15:00 do 16:30 na szkolne zajęcia pozalekcyjne, które prowadzi nauczyciel mgr Jacek Groenwald.

 

2. Forma zajęć.

                  Atrakcyjny przebieg, zajęć wpływa na harmonijny i wszechstronny rozwój a różne zadania i różne elementy w nauczaniu doskonalą umiejętności techniczno – taktyczne oraz sprawność fizyczną i  motoryczną. Uczniowie po eliminacjach biorą udział w turnieju tenisa ziemnego o miano najlepszego tenisisty na dany rok szkolny. Zwycięzca otrzymuje puchar Dyrektora Szkoły.

 

3. Historia.

Sezon  2003/2004

 

                      W maju i czerwcu 2004 roku uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego rozpoczęli przygodę z tenisem ziemnym.  Dziewczęta i chłopcy z wielkim entuzjazmem chwycili rakiety  tenisowe i rozpoczęli odbijać piłki tenisowe. Nauka gry w tenisa odbywała się na zajęciach W-Fu na kortach tenisowych klubu sportowego ,,WDA”  Świecie. Z techniką,  taktyką i przepisami gry zaznajomił uczniów mgr Jacek Groenwald. Na koniec roku szkolnego osiem najlepiej grających dziewcząt i ośmiu najlepszych chłopców rozegrało turniej finałowy. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Sylwia Baumgart a wśród chłopców Maciej Kierski.

 

Sezon  2004/2005

 

               W roku szkolnym 2004/2005 było wielu chętnych nowych graczy z innych klas. Podobnie jak w poprzednim sezonie o wyborze najlepszych graczy zadecydowały eliminacje, które później wyłoniły finalistów II turnieju tenisa ziemnego.

 

Sezon  2006/2007

 

                III Szkolny Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Dyrektora ZSOiP odbył się 21.06.2007 roku na kortach klubu sportowego ,,WDA”. Jak i tym razem o dostaniu się do ścisłego finału zadecydowały eliminacje. W turnieju finałowym po zaciętej walce i dopingu całych klas o Puchar Dyrektora Szkoły wygrał Kamil Nowak.

 

Sezon  2010/2011

 

                     W ramach sportowych zajęć pozalekcyjnych młodzież  i pracownicy szkoły mogą nauczyć się grać w tenisa ziemnego pod opieką trenera jak i zarazem nauczyciela naszej szkoły. Zajęcia odbywają się na hali sportowej klubu sportowego ,,WDA” a w okresie sprzyjającej pogody na kortach w każdy poniedziałek w godzinach od 15:00 do 16:30.

 

 

G A L E R I A 

 

 

Zmieniony ( Wtorek, 07 Grudzień 2010 08:55 )
 
Nasza strona internetowa wykorzystuje cookies (pol.: ciasteczka)

Dokładamy wszelkich starań, aby traktować klientów uczciwie i otwarcie, przy uwzględnieniu najlepszych praktyk. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij poniżej:


Więcej informacji o ciasteczkach. Aby dowiedzieć się więcej kliknij